Fastener Expo Eurasia Fuarı, 2023’te Tüyap çatısı altında sektörü buluşturacak

Reed Tüyap Fuarcılık ve Bağlantı Elemanları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) arasında Fastener Expo Eurasia Fuarı için bugün iş birliği protokolü imzalandı.

 

Reed Tüyap Fuarcılık ve BESİAD, Fastener Expo Eurasia’yı Tüyap’ta düzenlemek için düğmeye bastı. Bugün taraflar arasında imzalanan protokol ile birlikte Fastener Expo Eurasia, 24-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde Avrasya Hırdavat Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek. Birbirini tamamlayan bu iki kilit sektörün temsilcileri, küresel çapta ticaret için bir araya gelecek.

 

Fastener Expo ise bağlantı elemanları üreticileri, toptancıları ve distribütörleri ile kullanıcılarının yanı sıra bağlantı elemanı üretim ekipmanı ve malzemeleri konusunda uzmanlaşmış şirketleri aynı çatı altında bir araya getirmeyi amaçlıyor. 

 

Uluslararası fuarcılık deneyimi sektöre ivme kazandıracak

Bugün düzenlenen imza töreninde yapılan iş birliğinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Fastener Expo Eurasia’yı önümüzdeki yıl BESİAD ile Tüyap çatısı altında düzenleyecek olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Avrasya Hırdavat Fuarı ile eş zamanlı düzenleyeceğimiz fuar kapsamında paydaşımız BESİAD ile sektör açısından çok önemli sonuçlara imza atacağımıza inanıyoruz. Reed Tüyap olarak sahip olduğumuz küresel ağımız ve BESİAD’ın sektörel gücü ile Fastener Expo’da yer alacak katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize benzersiz bir fuar deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda iş birliği yaptığımız BESİAD’a teşekkür ediyor, fuarımızın şimdiden sektör için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Fastaner Expo Eurasia İhracat bağlantılarının kurulmasına önemli katkı sağlayacak

İmza töreninde sektörün her geçen yıl büyüdüğünün altını çizen BESİAD Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa N. Tecdelioğlu ise ‘’Bugün burada çok önemli bir iş birliğine imza attık. Reed Tüyap’la imzaladığımız bu protokol sayesinde bağlantı elemanları sektörümüzün 2023 yılında Avrupa’da liderlik, dünyada ise ilk sekizdeki yerini korumasına ve ticaret hacmini arttırmasında Fastener Expo Eurasia Fuarı büyük katkı sağlayacak. BESİAD ve Reed Tüyap olarak güç birliğimizin sektörün ihracat bağlantılarının da önemli bir kısmının fuarda kurulacağını öngörüyoruz. Tüm dünyada özellikle Bağlantı Elemanları sektörü için ülkemizin fırsat ülke olacağı öngörümüzün, fuarla birlikte daha güçlü bir şekilde ifade edileceği kesindir. Sektörümüzde faaliyet gösteren firmalarımızın fuarda şimdiden yerini almasını diliyor, fuarımızın başarıyla geçmesi için çalışmalarımıza başladığımızın müjdesinin vermek istiyorum’’ açıklamasında bulundu.

 

Dünyada ilk 8, Avrupa’da ilk 3’te

Bağlantı elemanları sektörü ihracat ve büyüme hedeflerini her sene gerçekleştirerek ülkemiz sanayisine katkı sunmaya ve hedeflerini yükseltmeye devam etmektedir. Ülkemizdeki bağlantı elemanları endüstrisi, son 10 yıl içerisinde her sene çift haneli rakamlarla büyüme hızını koruyarak 850 milyon dolarlık pazar büyüklüğünden günümüzde 2,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşmıştır.

 

2020 yılında pandemi koşulları altında 420 milyon USD ihracat gerçekleştirirken, 2021 yılında 47 artış ile 620 milyon USD ihracat yapmıştır. 2022 yılında ise 750 milyon USD ihracat hedefi olan bağlantı elemanları endüstrisi bu artışlar, güçlü yapabilirlik ve imalat kapasitesi ile dünyada ilk sekiz içerisinde, Avrupa’da ise ilk üç içerisinde yer almaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı