Kocaeli yağlı güreşin sembol şehri

Yağlı Güreş Birliği encümen toplantısı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Spor kenti Kocaeli sloganıyla Sporun her alanına destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, son olarak Yağlı Güreş Birliği encümen toplantısına ev sahipliği yaptı. Programda konuşan Başkan Büyükakın; “Kocaeli her zaman yağlı güreşin sembol şehirlerinden bir tanesi olmuştur” dedi.

 

DEPREM ŞEHİTLERİ İÇİN SAYGI DURUŞU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğinde Kartepe Dedeman Otelinde düzenlenen Yağlı Güreş Birliği Meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Birlik Başkanı Yücel Yılmaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve birlik üyesi belediye başkanları ile meclis üyeleri katıldı. 

 

SPORCULARIMIZ TÜM KATKILARI VERİYORUZ

Meclis toplantısının açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın “Öncelikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz kurmuş olduğu bu birlikle Yağlı Güreşçi sporuna yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Şehrimizde böyle bir meclis toplantısına, encümen toplantısına ev sahipliği yapmaktan da büyük bir gurur duyuyoruz. Kocaeli her zaman yağlı güreşin sembol şehirlerinden bir tanesi oldu. Ama son dönemde özel bir gayretle başarılarına yenilerini ilave etmek için gayret ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak da sporcularımıza tüm katkıları veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

BERABER YOL YÜRÜYECEĞİZ

Ata sporu güreşler konusundaki çalışmalara bundan sonraki süreçte de devam edileceğinin altını çizen Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın “Özellikle Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ile beraber çok güzel organizasyonlar yapmak üzere biz taahhütte bulunduk. Yeni organizasyonlar yapma konusunda da beraber yol yürüyeceğiz. Bir kez daha kendilerine yüksek gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Federasyon başkanımıza, Yücel başkanımıza ve komşu Büyükşehir Belediye başkanımıza programımıza katıldıkları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ’NDE YAPMAYI TERCİH ETTİK

Rutin olarak birliğin meclis toplantılarını hep bir ilde yapıldığını ve sık sık Kocaeli’nde yapmayı tercih ettiklerini belirten Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Çünkü Kocaeli gerçekten hem misafirperverliği hem de güreşe vermiş olduğu önemden dolayı herkese ayrı ayrı değer veriyor. Başkan olduğu günden bugüne kadar pozitif yağlı güreşe vermiş olduğu desteği hissediyoruz. Birlik adına Tahir Büyükakın Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Birlik kurmakla başlama sürecimiz geleneksel güreşlerin artık bir Federasyonu ile taçlandığına vurgu yapan Yılmaz “Bugün Geleneksel Güreşler Federasyon başkanımız İbrahim Türkiş Bey aramızdaydı.  Güzel nitelikte bir toplantı yaptık. Hep daha fazlasını arzu ediyoruz. Seyir zevki daha yüksek olan sporcuların daha sakatlandığı, vatandaşın gerçekten bunu iyi izlediği, medyası da var bu işin, işleri yapmaya çalışıyoruz. Ayrı komisyonlarımız var. Çalışıyor. Bugün verimli bir toplantı geçirdik. Hem burada Kartepe Belediye başkanımıza hem de Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımıza ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni üyelerimize de hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

 

GÜREŞ DEYİNCE AKLA KOCA YUSUF GELİYOR

Güreşen Kentler Birliği münasebetiyle düzenlene toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine yapmış olduğu gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “burada ev sahipliği yapan komşumuz Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir beye yapmış olduğu gayretli çalışmalarından dolayı ve bu tür çalışmaları teşvik ettiği için şükranlarımı arz ediyorum. Bizde Sakarya olarak tür çalışmalar içinde her zaman olduk, olmaya devam ediyoruz. Güreş deyince akla Koca Yusuf geliyor. Koca Yusuf’un torunları olarak biz de bu işi iler ebet sürdüreceğiz. Sakarya’da yağlı güreşlerle ilgili iki ilçemizde çalışmalara ve müsabakalar devam ediyor. Diğer ilçelerimize yaymayı planlıyoruz. Bu çalışmalardan dolayı emeği geçen geleneksel güreşler federasyonu başkanımıza ve belediye başkanlarımıza şükranlarımızı arz ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

YENİ SEZON HAYIRLI OLSUN

Güneş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz’ın davetine ve yine çok güzel misafirperverlikleri için Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş de “gerçekten dostlarla bir arada olduk. Çok güzeldi, çok keyifliydi. Güreş Birliğinin bir toplantısına daha katılmış olduk. Çok nezih, çok kardeşlik duyguları içinde güreşin ruhuna da uygun bir toplantı. Bu toplantıdaki güzelliği ben yaklaşık üç gündür kamuoyunu meşgul eden bazı sosyal medyadaki üzüntü veren paylaşımlara da bir örnek olmasını istiyorum. Arkadaşlarımıza da bu anlamda mesaj vermek istiyorum. Bu dostluğu, bu centilmenliği olması gerektiği gibi tutmazlarsa en sert tedbirleri nasıl alacağımızı herkes görecekti. Bunu da buradan ifade etmek istiyorum. Kısaca Yağlı Güreş liginden bahsettik. Bütün güreş severlere yeni sezon hayırlı olsun” dedi.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman da birlik üyelerini Kocaeli’nde ağırlamaktan ve ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Protokol konuşmalarının ardından Birlik Genel Kurulu seçimleri için üyeler oy kullandı. Komisyon ve encümen üyeliği seçimlerinin yapıldığı genel kurulda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 59’ar oyla encümen üyeliğine seçildi.

İKİ BELEDİYE BİRLİĞE ÜYE OLDU
Meclis toplantısında Yalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ile Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’da birliğe üye oldu. Birliğe yeni üye belediye başkanı olan Dr. Metin Oral’a rozetini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz taktı. Başkan Büyükakın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş’e plaket takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı