Doğum Haritası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Gökyüzü haritalarının kısmen yoruma dayalı tarafları olmakla beraber, aslına bakarsanız genelde belli anlamları ifade eder. Bu nedenden dolayı yüzde yüz olmasa bile farklı astrologların yorumlamaları çok benzer ifadelerden oluşur.

Genel hatları ile ücretsiz bir yıldız haritası astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları bilgilerin teknoloji yardımıyla bilgisayar yazılımlarına aktarılarak sunulan şeklidir.

Yıldız haritalarıyla çalışırken hesaplamada kullanılacak olan saat ve konum bilgilerinin doğruluğu kesin bir öneme sahiptir ki, kimi durumlarda üç beş dakikalık sapmanın bile tüm astrolojik yerleşimi yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir doğum (natal) haritasının en iyi biçimde oluşturulması ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin kesin olarak bilinmesi gerekir. astroasis.com sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası uygulaması da, saat ve dakika şeklinde giriş yapacağınız bu bilgiler doğrultusunda kişiye özel doğum haritası sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Gök günlüğü denilen kitapçıklar özel bir tarihe göre Mars, Jüpiter, Satürn gibi gezegenlerin konumlarını incelemeye yarayan teknik tablolardan oluşur. Bu verileri inceleyerek, burçların konum ve derecelerini görebilirsiniz ancak, gerek harita oluşturma ve gerekse elde ettiğiniz verileri okuma ve yorumlama bölümünde tıkanabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması sadece uzman astrologlar tarafından yapılabilecek zorluk derecesi yüksek bir iştir. Böyle bir hizmet için bir astrologtan ücretli destek alabilir sitemizde sunduğumuz ücretsiz hesaplama ve analiz programından faydalanabilirsiniz.

Doğum haritası bir kişinin doğduğu saatte bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik tesir kabiliyeti olduğu kabul edilen gezegen ve yıldızların dağılımlarını bilmemize imkan tanıyan bir haritadır.

Yeterli astrolojik bilgiye sahip olmasanız da şahsınıza ait tamamen detaylı analizler içeren natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için doğum gününüze ait tarih verilerini ve koordinat bilgilerinizi seçmeniz yeterlidir. Haritamı hesapla butonunu tıkladığınız anda hemen haritanızı görebilirsiniz.

Natal (doğum) harita çıkarmak uzmanlık gerektiren, son derece karmaşık ve zor olan bir işlemdir. Dolayısı ile bir kişinin kendisine ait doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan imkan dahilinde değildir. Neyse ki teknolojik destek sayesinde bu hesaplamaları sizin için yapan bilgisayar destekli yazılımlar oluşturulmuştur. Biz de uygulamamızı kendi natal haritanızı en kolay şekilde çıkarmanız için tasarladık.

İnternet üzerinde yayın yapan pek çok ücretsiz natal (doğum) harita sitesiyle karşılaşıyoruz. Bu sitelere baktığımızda, çoğunun sadece gezegen ve burç sembollerini gösterdiğini, ancak bu sembollerin hangi yön ve alanda yorumlanacağını herkes için anlaşılır biçimde açıklamakta yetersiz olduğunu görüyoruz. Oysa ki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar detaylı doğum haritası sonuçlarını görmek isterler. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak kolay anlaşılır yorumları kapsayan bir doğum haritası servisi yayında kalmaya devam ediyoruz.

Bir zamanlar astrologların gök günlüğü (ephemeris) kullanarak binbir emekle çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, artık teknolojik destek sayesinde astroloji bilgisi olmayanlarca bile oluşturmak ve ayrıntılı yorumlarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Güneş sistemindeki gezegenlerin pozisyonları zamana göre değişse de, kişisel doğum haritaları belli bir zaman dilimine özel gökyüzünün bir resmi niteliğinde olduğu için değişmez ve sabittir.

Yükselen Burç Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

Bilindiği gibi, gün ışığından daha fazla faydalanmak için saatler belirli dönemlerde ileri ve geri alınır. Son birkaç senedir bizim coğrafyamızda bu yöntem sonlandırılmışsa da, yükselen burcu hesaplanacak kişinin doğum yılında bu tür bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama işlemleri buna göre şekillendirilmelidir.

ASC (Ascendant) tespiti için gök günlüğü kayıtlarından faydalanılır. Bu kaynaklar astrolojiyi bilmeyenler için anlamlandırılamayan teknik içeriklerle doludur. Bu verilerden yararlanabilmek için astroloji sahasında profesyonel düzeyde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu konuda en güvenli ve garantili yöntemlerin başında bir astrologtan hizmet almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Websitemizi de bu konuda güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu doğru bir şekilde bulabilirsiniz.

Her zaman doğru bilgi vermeyen internette yükselen burç bulma metotları ile alakalı araştırma yaparken bir birinin aynı basit tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda kesin bir bilgi ortaya koyan bu şekilde basit bir yükselen burç bulma çizelgesi yoktur gerçekte. Bulduğunuz herhangi bir çizelgede, coğrafi konum bulunmuyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saat ara ile yükselen burçlar sıralanmışsa güvenmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat dilimi ve otomatik olarak yaz/kış saati uygulaması hesaba katılmalıdır.

Sitemizdeki hesaplama yazılımıyla, hiç bir astroloji bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan yükseleninizi öğrenebilirsiniz. İzlemeniz gereken yol ise çok basit. Tabi ki doğduğunuz saati net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç hesaplama formuna, doğum saatinizi ve doğduğunuz bölgeyi yazın, devamında görüntülenecek olan hesaplamayı göster butonunu tıklamanız kafidir.

1. Evdeki burcun ne manaya geldiği ve ne tür özellikler verdiği, hesaplama neticesinde çıkan bilgilerle beraber verilmektedir. Bir natal haritada yükselen burcun önemi dış burçtan (Güneş burcu) bile fazladır denilebilir. Çünkü astrolojik yorumlamalarda yükselen tespit edildiğinde tüm doğum haritasının diğer ayrıntıları da ortaya çıkacak demektir. Astrolojide tahminler mutlaka yükselen burca (1. Ev) göre yapılır. Yalnızca bu bile 1.Evin ne denli önemli olduğunu anlamaya yeten önemli bir göstergedir aslında. Şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek muhakkak yükseleninizi tespit edin. Bu tespit, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha çabuk bir şekilde bilmenizi mümkün kılar.

ASC Ascendant doğduğunuz saatte bulunduğunuz şehre göre, doğuda yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evden oluşan sisteme göre düzenlenmiş olan astrolojik haritanızdaki ilk evinizdir. İnsanlar genellikle kendilerini Güneşin bulunduğu burca göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca başkaları tarafından daha farklı görünebilirler. Çünkü dış görünüş çoğunlukla yükselen burçla ilgilidir.

Detaylı Güneş Burcu Hesaplama ve Yorumlama

Güneş, Güneş sistemimizdeki en parlak güç olduğu gibi, bir haritada da en parlak güç olarak kabul görür. Güneş’in enerjisi, kimliğinizle ve hayatınız boyunca ne yönde geliştiğinizle ilişkilidir. Kabiliyetlerinizi çevrenizle nasıl paylaşıma sunduğunuzu ortaya çıkarmakla beraber değerlerinizin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun ana yapısını oluşturur. İhtiyarladıkça, Güneş burcunun etkisi daha da güçlenir çünkü yaşlandıkça, gerçekte kim olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlama olgunluğuna erişirsiniz. Güneş burcunuz temel karakterinizi ve yaşantınızın genel akışı esnasında aynı kalan içselleştirdiğiniz özellikleri verir. Bu özellikler sizin dünyaya ışıldadığınız görüntü, içsel yapınızdır. Esasen bir güç kaynağı olan Güneş, sistemin merkezinde bulunur ve buna paralel şekilde Güneş’in bulunduğu burcunuz da benzersiz kişisel merkezinizi belirtir. Kendi kişisel özelliklerinizi öğrenebilmek için websitemizdeki burç tespit etme uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Doğum Yeri ve Saatine Göre Ay Burcu Hesaplama

Duygularımızla ilgili hayli konuda tesirli olan Ay’ın doğum haritasındaki pozisyonu astroloji meraklılarının çok önemsedikleri başlıca konular arasındadır. Natal haritada, Ay’ın burçlara göre konumu, bilhassa özel hayatımızda çevremize içgüdüsel anlamda nasıl reaksiyonlar verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Diğer astrolojik hesaplamalarda da olduğu gibi, Ay burcunu hesaplamak için de doğum saatinin dakika bazında bilinmesi şartı vardır. Bu bölümün doğruluğu son derece önemlidir, çünkü sadece küçük bir saat farkı çok farklı bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak adına kesinlikle dikkatli olunması gerekir. Bu doğum saati bilgilerine sahip olmanız durumunda, websitemizdeki gibi iyi bir hesaplama sistemi sağlıklı sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Ay’ın bir manada koruyucu olarak Güneş etrafında dolaşması gibi, haritamızdaki Ay da kendimizi koruma şeklimizi, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu bildirir.

Şahsınızın ya da tanıdığınız birinin duygusal özelliklerini bilmek için, sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımını kullanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzun ne olduğunu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğum saatinizi ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bunun ardından göster butonuna tıklayın. Eğer başka birisine ait Ay burcu konumuna göz atmak isterseniz ilgili kişinin doğum bilgilerini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, bu güne ait tarihi forma yazmanız gerekiyor. Bununla beraber sorgulanan tarih ve saate ait Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o pozisyonda ne etkilerinin olduğunu okuyabilirsiniz.

Ay’ın pozisyon aldığı burç iç dünyamızı yönetiyor olmasından dolayı duygusal alanlarımızla ilgi pekçok olay Ay burcumuzla tam anlamıyla ilgilidir ki, keyif aldığımız şeyler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun tesirindeki konulardandır. Doğrudan hislerimizi etkilemesi nedeniyle yaşantımızın pek çok alanını gerçek anlamda etkileyebilir fakat, en önemlisi sosyal ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın bulunduğu burç bir manada sevgi beklentimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal anlamda rahata erme alanlarımızı da belirler.

Merkür Burcu Nasıl Bulunur? Merkür Burcu Nedir?

Merkür konumunuzdan aldığınız tesirleri anlayabilmek için Merkür burcu hesaplama sistemimizi kullanıp bu tespiti yapmanız gerekir. Merkür burcumuz iletişim yöntemimizi belirlediğinden ve düşünce dünyamızı yönettiğinden dolayı, yaşamımızın tüm alanlarında etki sahibidir. Merkür gezegeninin konumu, tanımlama, bilgi edinme ve dış dünya ile paylaşma şeklimizde etkilidir. Burçlardaki yerleşimine göre farklı manalara gelen Merkür burcumuz, zeka seviyemizi ve bu zekayı hangi yönde kullandığımızı gösterir. Merkür konumumuz düşünce tarzımızı, yazarlık özelliğimizi ve sosyal hayatta nasıl konuştuğunuzu söyler. Tanıştığımız kişinin, aslına bakarsanız Güneş burcuyla değil, Merkür burcuyla muhatap oluyoruz demektir.

Ücretsiz Venüs Burcu Çıkarma Servisi

Venüs Zodyak kuşağında hareket halindeyken, günlük olarak ortalama olarak 1° lik yol kateder. Bu, bir burçta tam olarak bir ay kaldığı anlamına gelir. Bununla birlikte her 18 ayda bir gerilemeye girer ki, Venüs’ünüzün kesin pozisyonunu belirlemenin en iyi yolu doğum haritanızı okumak doğum gününüzde hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerlerle alakalı olduğu için estetik ve parayla ilişkilerimizi kontrol eder. Bununla birlikte en önemlisi, Venüs burcumuz sevme tarzımızı, nasıl şefkat gösterdiğimizi, aşka verdiğimiz anlamı bildirir. İstediğiniz kişiyle aranızdaki romantik uyumu çıkarmak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak en kolay yöntemdir ancak, Venüs burcunuzu öğrenmek doğrudan aşkı anlamanın en kesin yöntemidir.

Ücretsiz Mars Burcu Hesaplama Sistemi

Diğerlerine oranla Mars hareket hızı yüksek gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta retroya girdiğine göre iki – yedi ay arasında burçlarda etkinlik gösterir. Mars gezegeninin tüm burçlar kuşağını tamamlaması ortalama 2 yıl sürer. Bu 2 yıllık süreyi kesin olarak saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, iki yıl sonraki Mars etkisinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemlerle kullanacağınız ile ilgili ipuçları almış olursunuz. Mars burcunuzun ne tür etkiler verdiğini anlamak, harekete geçme yönteminiz ve motive olmak için neye gereksiniminiz olduğuyla alakalı bilgi vericidir. Bu veriler, enerji düzeyinizi artırmanıza ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Astroloji haritanızdaki Mars’ın pozisyonunu hızlı bir şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplama programı kullanılması gerekir.

Jüpiter Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Jüpiter burcunuzu öğrenmenin farklı yolları bulunmaktadır. İnternet tabanlı bir astroloji aracından yararlanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin konumlandığı burcu hızlıca öğrenebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmek durumundasınız. Bununla beraber Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız varsa Jüpiter’inizin yerleştiği konumu bu şekilde de bulabilirsiniz. Şayet ne anlama geldiğiyle birlikte bu konuma ayrıntılı bir şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Jüpiter’in bulunduğu burç hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla bilgi verir, algınızın açıklığını ve bilinç seviyenizi yükseltme yöntemlerini su üstüne çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genellikle beraberinde yüksek miktarda doğruluk ta getirir. Jüpiter’in konumlandığı burcu anlamanız, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de imkan tanır.

Satürn Burcu Hesaplama Satürn Burcu Nasıl Hesaplanır?

Natal haritada, Satürn’ün bulunduğu burç, çizdiğimiz sınırları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluklarımızı işaret eder. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımıza bakışımızı izah edebilir ve bununla beraber, doğal bir şekilde açıklamakta zorlandığımız ve hatta karakterimizin bir parçası olarak kabul ettiğimiz özellikleri de gösterir. Bir kuşak gezegeni olan Satürn, burçların her birinde aşağı yukarı 30 ay süre geçirir ve doğduğunuz andaki burca geri dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. O geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür reşitlik sürecidir. Satürn’ün bu devri benzer yaş grubundakilerin birbiriyle yakın hayat dersleri aldığı anlamına gelir. Websitemizde bulunan Satürn burcu hesaplama yazılımı yardımıyla Satürn’ün yer aldığı astrolojik konumu bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maaş Yeni Bakış Gazetesi
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog