Tenis Sporu Nasıl Oynanır?

Tenis oynama rehberi şu şekilde sıralanabilir,

1. İyi Oynamaya Özen Gösterin

Tenis oynamanın ilk adımı iyi oynayabilmektir. Bir şey denemeden önce ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Düzgün bir şekilde nasıl servis yapılacağını, topu geri döndürmeyi, döndürmeyi ve temas kurmayı öğrenmezseniz, bu becerilerden hiçbirini geliştiremezsiniz. Kendinizi tenis oynamaya hazırlamak için bir tür teknik geliştirmeniz gerekir. Doğru harekete ve sallanmaya aşina olmanız için hem içeride hem de dışarıda toplara vurmak için zaman harcamanız gerekir. Bundan sonra, bazı temel temelleri öğrenmeye devam edebilirsiniz. Tenis raketi oyunun ana ekipmanıdır.

 2. Düzenli olarak pratik yapın

İyi bir teknik geliştirmeye başladığınızda, düzenli olarak pratik yapmaya başlayabilirsiniz. Ağın her iki tarafındaki çimleri korumak için ağları olan bir antrenman sahası kullanmak isteyebilirsiniz, çünkü topa çok sert vurursanız yanlışlıkla birine zarar verebilirsiniz. Süpürge çubuğu veya tahta parçası değil, gerçek bir raket kullandığınızdan emin olun. Tahta raket kullanmak oyununuza zarar verebilir. Tekniğiniz konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, sporun farklı yönleri üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Tenis ayakkabıları sizlere avantajlar sağlar.

 3. Vuruşlarınızı Geliştirin

İlk başladığınızda, sizden daha uzun süre oynayan diğer oyuncularla kıyaslanabilecek düzeyde fazla bir şey yapamayabilirsiniz. Ancak, pratik yaparak oyununuzu her zaman geliştirebilirsiniz. Pratik yapmaya devam ettiğiniz sürece, sonunda üzerinde çalışmaya çalıştığınız her şeyde daha iyi olacaksınız. Ayak hareketleri, servisler, geri dönüşler, yer vuruşları, servisler dahil olmak üzere oyununuzun birçok yönü üzerinde çalışabilirsiniz. Ustalaşana kadar her gün oyunun belirli bir yönüne odaklanmaya çalışın. Tenis çantaları ekipmanlarınızı koyma kolaylığı sağlar.

 4. Motive ve Kararlı olun

Teniste daha iyi olmaya kendini adamış ve kendini adamış olmalısın. İlerleme kaydettiğinizi düşünmeseniz de belirli bir hedefe ulaştığınızda yeni bir hedef belirleyebileceğinizi unutmayın. Ne kadar yükseğe çıkabileceğinize dair bir sınır yoktur.

 5. Sporun tadını çıkarın

Tenis oynamak çok eğlenceli! Ne kadar kötü olursanız olun, spor yapabilmenin ve rekabet edebilmenin keyfi hala vardır. Yeni bir şeyler öğrenmek beyniniz için harika olabilir ve bir arkadaşınızı yendiğinizde, hatta bir turnuva kazandığınızda bu memnuniyeti yaşayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maaş Yeni Bakış Gazetesi
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al