Samsung’dan görüntü kalitesiyle çığır açan yeni bir oyun televizyonu: Neo QLED QN90 TV

15 yılı aşkın süredir global TV pazarında lider konumunu sürdüren Samsung, 4K HDR oyun oynanabilen, ileri teknolojilere sahip yeni Neo QLED QN90 TV’yi Türkiye’deki kullanıcılara sundu.  50”, 55”, 65”, 75” ve 85” inç arasında geniş seçeneklerle piyasaya sunulan ürün, ileri Quantum MiniLED teknolojileri ve Dolby Atmos ses özellikleri sayesinde oyun ve televizyon deneyimini yeni bir boyuta taşıyor.

 

Samsung, dünyanın en önemli elektronik fuarı olan CES 2022’de ‘en inovatif ürün’ ödülünü kazanan yeni Gaming (Oyun) TV ürünü Neo QLED QN90’ı Türkiye’de satışa sundu. Oyunseverlerin beklentilerini tam olarak karşılayan özellikleriyle Neo QLED QN90, markanın portföyündeki en donanımlı ve gelişmiş TV’lerden biri olarak oyun deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor.

 

Neo QLED QN90’ın 50” ve 144Hz ekran yenileme hızına sahip modeli, oyunseverlerin tüm ihtiyaçlarını karşılarken, 55”, 65”, 75” ve 85” 120Hz modelleri de Türkiye’de satılıyor. Samsung, tüm QLED ve Neo QLED modellerinde olduğu gibi QLED QN90’da da ekran yanmalarına karşı 10 yıl garanti sunuyor. Ayrıca, en güçlü PC oyunları ve daha fazlasını isteyen oyuncular için mükemmel bir deneyimi odağa alıyor. Artan ve 144Hz’ye ulaşan ekran yenileme hızı, Samsung QN90 Gaming TV’nin dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Bu özellik, akıcı oyun görüntüsü sunarak rahatsız edici görüntü titremelerinin önünü geçiyor.

 

‘Süper Ultra Geniş’ ekran fark yaratan başka bir özellik olarak, oyunlarda ayrıcalıklı, üst düzey bir görüntüyü garanti ediyor. Geleneksel 16:9 formatına eklenen 21:9 ve 32:9 seçenekleri, tüm oyunlarda harita genişliğini ve rakiplerin görüntülerini geliştirdiği için anında performans artışı sağlıyor. Yine sezgisel olan ‘Oyun Menüsü’, FPS, HDR ve Bluetooth kulaklık bağlantısı ve diğer ayarlar hakkında oyun esnasında dahi hızla bilgi alabilmesini sağlıyor. Neo QLED QN90’ın sahip olduğu dört HDMI 2.1 portu sayesinde multimedya donanımları arasında seçim yapmak kolaylaşıyor. Ayrıca TV’nin özellikleri arasında bulunan ‘Freesync Premium Pro’, konsol, PC ve TV frekansları arasında eşitleme yapabiliyor. Böylece, kusurlu grafikler ve görüntü bozulmaları önleniyor. Düşük tepki hızı ise komutların anında ekrana getirilmesini sağlıyor.

 

Neo QLED QN90 TV ile benzersiz görüntü ve ses kalitesi

Neo QLED QN90’ın kullanıcılara görüntü kalitesiyle ilgili sunduğu avantajlar da çığır açıyor. Neo QLED QN90, günümüz konsollarının ve PC'lerinin tüm grafik özelliklerini kullanarak 4K HDR'de oyun oynamak için mükemmel teknolojiler içeriyor. Neo QLED QN90, klasik LED’lerden 40 kat daha küçük ve mikroskobik bir lens içeren Quantum MiniLED teknolojisi sayesinde daha sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor. Ses konusu, aynı zamanda Neo QLED QN90’ın sağladığı deneyimin temel bir bileşenini oluşturuyor. Sürükleyici ve çok yönlü ses yayan Dolby Atmos özelliği ve sahnedeki nesnelerin sesini takip etmenizi sağlayan ‘Nesne Takipli Ses’ teknolojileri, ses deneyimini gerçekçi bir şekilde sağlıyor. Ayrıca, 60W RMS enerji ve 4.2.2 ses kanalı ile ses kalitesini etkileyici bir şekilde yükseltiyor. TV’nin yanında, Samsung Soundbar'ı senkronize ederek hoparlörlerin gücünü artıran ‘Q Symphony’ de geliyor. Oyunculara yönelik özelliklerinin yanı sıra Neo QLED QN90, dizi, film ve spor gibi diğer içerik türlerini de sinema sesi ve görüntüsünde maksimum kalitede izlemek isteyenler için mükemmel bir seçenek sunuyor. 

 

Süper ince ve sınırsız ekran modeliyle etkileyici tasarım dili 

Neo QLED QN90'ın ‘Neo Slim’ tasarım detayları, daha fazla görsel konfor sağlamak için 2,7 santimetreden daha ince ve görünür kenarları olmayan süper ince bir sınırsız ekran modelinden yararlanıyor. Ayrıca, ortamın aydınlatma durumuna göre göz sağlığı açısından otomatik olarak ayarlanmış görüntüler sunabiliyor. Ekranda kalite ve gerçekçilik tutkunları için bu TV, ‘Akıllı Kalibrasyon’ özelliği sayesinde telefonunuza tek bir dokunuşla ekran görüntüsünü uzman seviyesinde kalibre edilebiliyor. Ayrıca, renk, beyaz dengesi, gama şiddeti olarak ekranın her bir köşesinin ayarlanıp eşitlenmesini sağlıyor.

 

Neo QLED QN90, bağlantılı ve çoklu kullanım yapan kullanıcılar için, filmleri, dizileri ve oyunları tek bir yerde bir araya getiren ve arama deneyimini daha da geliştiren yeni Smart Hub ile birlikte geliyor. Bir akıllı telefon kamerası veya uyumlu bir Logitech kamera ile sağlanan benzeri görülmemiş uyumluluk sayesinde kullanıcılar, arkadaşlarıyla sohbet etmek veya büyük ekranda toplantılar yapmak için görüntülü aramalarını anında TV'ye aktarabiliyor. ‘Çoklu Ekran’ işlevi sayesinde, büyük ekranda aynı anda iki içeriğin görüntülenmesini mümkün kılıyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı