Egeli gençleri dört dörtlük bir kampüs yaşamı bekliyor

Ege Üniversitesi yeni döneme oryantasyon programları ile başlayacak

 

Ege Üniversitesinde, üniversiteyi yeni kazanan gençlere kampüs olanaklarını tanıtmak ve üniversiteye adaptasyonlarını hızlandırmak amacıyla tüm birimlerde oryantasyon programları düzenlenecek. Oryantasyon programlarında Rektör Prof. Dr. Budak da öğrencilerle bir araya gelerek heyecanlarına ortak olacak.

 

Yeni bir akademik yıla başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yaz dönemi boyunca eğitim-öğretim, araştırma, kültürel ve sportif alanlara yönelik tüm hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık. Huzur ve güven ikliminde dört dörtlük bir kampüs yaşamını yeni dönemde öğrencilerimize sunmaya hazırız” dedi.

 

Tam akredite bir araştırma üniversitesi etiketiyle yeni döneme girdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi olarak pandemi sonrası her programda yüzde yüz yüz yüze eğitime geçmenin ve öğrencilerimizle yeniden bir araya gelecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Öğrencilerimizin 7/24 yaşayan  kampüs konseptinden maksimum seviyede faydalanmaları ve verimli bir eğitim almaları adına tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu sene üniversitemiz, her zamanki gibi yüksek puanlı öğrencilerin tercihi oldu. Yüzde yüz doluluk oranına ulaştık.  Ailemize yeni katılan Egelilerle oryantasyon programları kapsamında bir araya gelerek üniversiteye uyum sağlamalarına katkı sunmayı planlıyoruz. Ayrıca, ‘Ege’ye Hoş Geldin’ etkinliği ile öğrencilerimizin yüksek moral ve motivasyonla yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanmalarını sağlayacağız” dedi.

 

“Müfredatımız piyasanın talepleri doğrultusunda güncellendi”

Dijitalleşme alt yapısını ve kaynaklarını çağın gereksinimlerine uygun olarak yenilediklerini söyleyen Prof. Dr. Budak, “Merkez Kütüphanemizin fiziki ve dijital alt yapısını güçlendirdik. Dijital yayın, veritabanı, süreli yayınlar ve dil paketleri gibi kaynaklarımızı çeşitlendirerek, öğrencilerimizin imkânlarına sunduk. Kütüphanemiz, her zaman olduğu gibi bu yıl da vize ve final dönemlerinde 7/24 hizmet verecek. Lisans ve ön lisans programlarımızda verilen derslerimizi piyasanın ve sektörlerin talep ettiği bilgi ve beceriler doğrultusunda güncelledik. Üst yönetim olarak araştırmaya hevesli öğrencilerimize destek olmak ve gerekli imkanları sağlamak adına Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezini (AROM) faaliyete geçirdik. Laboratuvar olanaklarımızı geliştirerek öğrencilerimizin teoride öğrendikleri bilgileri uygulamaya geçirmeleri için alan yarattık. Kısacası öğrencilerimizin üniversite eğitimlerini en verimli şekilde değerlendirmeleri adına tüm imkânlarımızı seferber ettik” diye konuştu.

 

“Huzur ve güven ortamı, iyi bir eğitimin en önemli şartları”

Kampüs içinde yeşil alanların artırıldığını belirten Rektör Budak, “İyi bir eğitim için en önemli şartlardan birisi de huzur ve güven ortamının olduğu bir kampüs oluşturmak. Bizler de bunun bilincinde olarak ‘Yaya öncelikli yeşil kampüs’ projemiz kapsamında yeşil alanlarımızı genişleterek çimlendirme çalışmaları gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin eğitim alacağı alanlarda bina içlerinin ve dış cephelerinin tadilatlarını tamamladık. Bununla birlikte kampüs içerisinde güvenlik zafiyeti oluşturabilecek noktaları tek tek belirleyerek gerekli önlemleri aldık. Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda yemekhane menümüzü güncelledik ve yemekhane alanlarımızı genişlettik. Yine öğrencilerimizin derslerden arda kalan zamanlarını değerlendirmeleri ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirmeleri adına açık ve kapalı spor tesislerimizi yeniledik. Gençlik ve Spor Kulübümüz ile Darüşşafaka iş birliğiyle öğrencilerimizin profesyonel olarak spor müsabakalarına katılmalarının önünü açtık. Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarına yönelik ise; merkez kampüsümüzde yer alan Öğrenci Köyü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Zübeyde Hanım Kız Yurdu ve periferide bulunan Bergama, Tire’de yer alan yurtlarımız tam kapasiteyle hizmet verecek” dedi.

 

Ege Üniversitesi, 26 Eylül Pazartesi günü yeni eğitim-öğretim dönemine her birimde oryantasyon programları ile “Merhaba” diyecek. Program kapsamında Rektör Prof. Dr. Necdet Budak da öğrencilerle buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı