Barista olmak isteyen KO-MEK’e

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), yeni eğitim dönemine 19 Eylül Pazartesi günü başladı. Halk eğitiminde kentin tartışmasız en önemli kurumlarından biri olan KO-MEK, yeni eğitim döneminde Kocaeli’nin 12 ilçesinde 43 kurs merkezinde hizmet verecek. Yeni dönemde özellikle istihdam alanında eğitim almak isteyenler için birçok farklı branşta eğitim vermeye hazırlanan KO-MEK istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

 

YENİLENEN ALT YAPI İLE EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

KO-MEK, yeni eğitim döneminde özellikle yenilediği teknolojik alt yapısıyla istihdam branşlarında kursiyerlerine en verimli eğitimi vermek için alt yapısını güncelledi. Alt yapısı uygun kurslarda barista eğitimine uygun teçhizatlarla donatıp son teknoloji araçlarla eğitimlerine devam eden KO-MEK, USTAM projesi ile Gebze kurs merkezinde ilk kursiyerlerine kapılarını açtı.

 

İLK BARİSTALAR GEBZE KO-MEK’TE

KO-MEK alanında usta eğitmenler eşliğinde iş dünyasının eleman ihtiyacına göre hazırlanan eğitimlerde, kursiyerler seçmiş oldukları branşlarda birer kalifiye eleman olarak yetişme fırsatı buluyor. KO-MEK, Gebze kurs merkezinde USTAM Projesi öncülüğünde açılan barista eğitimi ile yiyecek içecek hizmetleri alanında faaliyet gösteren iş yerlerinin kalifiye eleman ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi barista ustalarını yetiştiriyor.

 

BOL BOL PRATİK BOL BOL EĞİTİM

Özellikle kendi işini açmak isteyen ya da bu alanda en iyisi olmak isteyenlerin tercihi olan barista eğitimi usta eller eşliğinde devam ediyor. Günümüzde bir kafede olması gereken bütün teçhizatı eğitim alanında bulunduran KO-MEK, kursiyerleri ile birlikte bol bol pratik yaparak eğitimleri gerçekleştiriyor.

 

KO-MEK’TE OLMAKTAN MUTLUYUM

Alanında usta eğitmenler eşliğinde devam eden eğitimlerde kursiyerden Eda Nur Şen yaptığı birbirinden güzel kahvelerle eğitmenlerinden tam not aldı. KO-MEK’te olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Şen, “Burada çok güzel bilgiler öğreniyoruz. Severek yaptığımız için her şey kolay geliyor. Buraya ablamla birlikte geliyoruz yaptığımız kahveleri büyük bir titizlikle süsleyerek en güzelini yapmaya çalışıyorum” diye ifade etti.

 

BURADA ÖĞRENDİKLERİMLE HARÇLIĞIMI ÇIKARTACAĞIM

Bir diğer kursiyer Emirhan Sagdıç ise konuşmasında, “USTAM projesi ile burada en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Buraya nasıl bu işi daha iyi yapabilirim öğrenmek için geldim. Ben KO-MEK’i daha önceden de biliyordum barista kursu açıldığını duyunca hemen kaydoldum. Burada öğrendiklerim ile öğrencilik hayatımda part time çalışmayı düşünüyorum” diye ifade etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı