Lüleburgaz’da 481 can dostun imdadına yetiştiler!

Lüleburgaz İtfaiyesi yılın ilk 9 ayında 481 sahipli ve sahipsiz hayvanı kurtardı. Bununla birlikte Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nden yine yılın ilk 9 ayında 74 can dost sahiplendirilerek sıcak yuvaya kavuştu.

 

Her şeyin sevgiyle başladığı Lüleburgaz’da bir gün değil, yılın 365 günü sokak hayvanları hatırlanıyor. Lüleburgaz Belediyesi can dostların sadece tedavi ve bakımlarını gerçekleştirmiyor, onları zaman zaman düştükleri zor durumlardan da kurtarıyor.

 

Her canlı için sahadalar!

 

Yangın ve kazaların yanı sıra sayısız olaya müdahale eden kendi ölçeğindeki belediyeler arasındaki en donanımlı itfaiye olan Lüleburgaz İtfaiyesi 2022 yılı içinde de can dostlar için mesaideydi. Tüm canlılar için seferber olan Lüleburgaz İtfaiyesi yılın ilk 9 ayında 481 can dostun imdadına yetişti. 

 

758 hayvan kısırlaştırıldı

 

Sokak hayvanlarının refahı için 7 gün 24 saat görevde olan Temizlik ve Çevre Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner Hizmetleri Birimi ise yılın ilk 9 ayında 758 hayvanın kısırlaştırılmasını sağladı. Bununla birlikte bin 515 sokak hayvanı da muayene ve tedavi işlemlerinin ardından bulundukları yaşam alanlarına bırakıldı.

 

74 hayvan sahiplendirildi

 

Bölgenin en modern bakımevlerinden biri olan Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde can dostların sahiplendirilmesi de devam ediyor. Bu yılın ilk 9 ayında 74 sokak hayvanı duyarlı vatandaşlarca sahiplenilerek sıcak yuvalarına kavuştu.

 

15 dakikada müdahale

 

Öte yandan hasta ya da yaralı sokak hayvanları için 24 saat görevde olan “HAYDİ” ekibi de 15 dakikanın altında müdahale süresiyle can dostları bakımevine zamanında yetiştiriyor. Patili dostları 4445539 numaralı Çağrı Merkezi ve 112 üzerinden gelen ihbarlar doğrultusunda bulunduğu yerden alan ekipler, onların yaşamlarına devam edebilmelerinde önemli rol üstleniyor.

 

Besleme noktalarında besleniyorlar

 

Tüm bunlarla birlikte sokak hayvanları kentin çok sayıda noktasında kurulan besleme noktaları aracılığıyla her gün besleniyor. Gönüllülerin de dilediğinde katılabildiği besleme faaliyetleri kapsamında kent genelindeki lokanta ve kamu kurumlarından toplanarak ayıklanan yemekler kullanılıyor. Ayrıca hayvanseverler de kentin birçok noktasında can dostları besleyerek, sokak hayvanlarının yanında oluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı