Antalya Şehir Tiyatroları Doğu Garajı sahnesi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi içinde yer alan “Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) Doğu Garajı Sahnesi’ni törenle hizmete açtı. AŞT, yeni oyunu İstanbul Efendisi ile perdelerini açarken, salon seyirci akınına uğradı. İki saat 45 dakika süren oyun sonrasında oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi içinde yer alan "Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) Doğu Garajı Sahnesi törenle hizmete açıldı. Açılışa Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Antalya Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ESNAFA HAYIRLI OLSUN

Açılış öncesi Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde dükkanlarını açmaya başlayan esnafı ziyaret eden Başkan Muhittin Böcek, esnaflara hayırlı olmasını diledi. Başkan Muhittin Böcek, esnafla sohbet ederek, hayırlı olmasını diledi ve alışveriş yaptı. Daha sonra açılışı yapılacak AŞT Doğu Garajı Sahnesi’ne geçen Başkan Muhittin Böcek, yoğun bir sevgi gösterisiyle karşılandı.

 

İLERİYE BAKACAĞIZ

Açılışta konuşan Başkan Muhittin Böcek, Antalyalıların buluşma noktası olan Doğu Garajı’nda esnafın gönülsüz bir şekilde Aspendos Bulvarı’na taşındığını hatırlattı. Oradaki sıkıntıları da yakından bildiğini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, ”Antalya’da kangren haline gelmiş bazı projeler vardı. Göreve geldiğimizde kamunun yararına olacak yarım kalan projeleri devam ettireceğimi söylemiştim. İki ay önce buraya geldiğimde 5-6 metrekare yerlerde dört-beş kişinin hisseli olması beni onlar gibi üzdü. Ancak geriye bakmayacağız, ileriye bakacağız. Onlara elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Burada 308 esnafımız tezgâhını açacak” dedi.  

 

ANTALYA KÜLTÜR-SANAT ŞEHRİ OLACAK

Antalya’yı kültür-sanat şehri yapma konusunda iddialı olduklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, konuşmasında şunları söyledi: ”2007 yılında yapımına başlanan bu alanda emeği geçen önceki başkan ve meclis üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. 90 milyona yakını önceki dönem olmak üzere toplam 193 milyon TL harcandı. Kültür merkezi bölümünde Antalya Şehir Tiyatrolarımızın 2 büyük sahnesi var. Birisi Türkiye standartlarında çok özel 650 kişilik, diğeri 300 kişilik sahnemiz. 1-8 Ekim tarihlerinde 59’uncusunu gerçekleştireceğimiz Altın Portakal Film Festivalimizin de tüm filmlerini yine bu sahnelerde halkımızla buluşturacağız. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarımızı da yine bu alana taşıyacağız. Kültür sanatta Antalya’mızın yolunu açmaya devam edeceğiz.”

Başkan Muhittin Böcek, AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür’e Doğu Garajı sahnesinin hayırlı olmasını dileyerek, yeni oyunda başarılar diledi.

 

SALON TIKLIM TIKLIM DOLDU

Daha sonra ise tiyatro severler AŞT’nin yeni oyunu İstanbul Efendisi’ni izlemek için salona geçti. Salon tıklım tıklım dolarken, birçok kişi oyunu merdiven boşluklarında ve ayakta izledi. İki perdelik oyun büyük bir heyecanla izleyiciyle buluştu. 2 saat 45 dakika süren oyun, büyük beğeni topladı. Oyunun sonunda oyuncular dakikalarda ayakta alkışlandı.

 

TARİHİ BİR GÜN

Oyunun sonrasında ise Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, tarihi bir güne hep birlikte şahitlik ettiklerini belirterek, başta Muhittin Böcek olmak üzere bu sahnenin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. İstanbul Efendisi oyununun yönetmeni Engin Alkan ise çok heyecanlı olduğunu, büyük bir emek sonrasında Antalya’nın çok önemli bir sahne kazandığını, burada bu akşam yaşadıklarını heyecanı hayatı boyunca unutmayacağını aktardı.

 

İSTANBUL EFENDİSİ OYUNU EKİBİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan ve Başkan Danışması Önder Bilgin, oyunun yönetmeni Engin Alkan ve oyunun yazarı Musahipzade Celal’in yeğeni Ayşe Kudat’a çiçek takdim etti. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, son olarak oyunun özel bir afiş tasarımını Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan’a hediye etti. İstanbul Efendisi oyununun tüm ekibi seyircilerin büyük bir beğenisi ile sona erdi.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı