Galataport İstanbul, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali süresince misafirlerine zengin bir program sunacak

Galataport İstanbul, 1-23 Ekim tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından üçüncü kez düzenlenecek olan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Saat Kulesi Meydanı’nda düzenlenecek konserler, Duvarları Aşmak: Açık Alanda Heykel Sergisi ve özel gastronomi deneyimleri ile misafirlerine zengin bir program sunacak.

 

İSTANBUL’un tarihi ve kültürel zenginlik açısından en eski bölgelerinden biri olan Karaköy’de yer alan Galataport İstanbul, herkes için erişilebilir, kamusal alanda kültür sanat etkinliklerine devam ediyor. Galataport İstanbul, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin de ilk yılından bu yana başlangıç noktasında yer alıyor. Festival boyunca “Duvarları Aşmak: Açık Alanda Heykel” adlı açık alan sergisi ile aralarında Ayhan Sicimoğlu, Burhan Öcal, Goran Bregoviç, Murat Boz ve Sertab Erener gibi sanatçıların yer alacağı konserler Galataport İstanbul Saat Kulesi Meydanı’nda ziyaretçiler ile buluşacak. Gastronomi alanında düzenlenecek atölye çalışmalarına ve çeşitli restoranların festival boyunca uygulayacağı özel menülere Galataport İstanbul mobil uygulaması üzerinden erişim sağlanabilecek.

 

11 sanatçının eserleri “Duvarları Aşmak: Açık Alanda Heykel” Sergisi’nde buluşuyor

Galataport İstanbul, sanata verdiği desteği açık alanların kamusal sanata dönüşmesinde en etkin yaratıcı disiplin olarak kabul edilen heykel sanatı ile destekliyor. Beyoğlu Kültür Yolu Festivali süresince Saat Kulesi Meydanı’nda 11 heykel ve enstalasyondan oluşan Duvarları Aşmak: Açık Alanda Heykel Sergisi’ne ev sahipliği yapacak olan Galataport İstanbul, bu sergi ile günümüz sanatının mekan kavramına bakışındaki yeni açılımları misafirleri ile buluşturacak. Ali Abayoğlu, Ardan Özmenoğlu, Bahadır Çolak, Bilal Hakan Karakaya, Çağdaş Erçelik, Daniele Sigalot, Erdal Duman, Fırat Engin, Gönül Nuhoğlu, Kadriye İnal ve Kazım Karakaya gibi Türk çağdaş heykel sanatçılarının eserlerinden oluşan Duvarları Aşmak: Açık Alanda Heykel Sergisi, Galataport İstanbul Saat Kulesi Meydanı’nda festival boyunca ücretsiz olarak gezilebilecek.

 

Beyoğlu Kültür Yolu Konserleri Galataport İstanbul’da

Galataport İstanbul, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali boyunca geniş çaplı bir konser şölenini misafirleri ile buluşturuyor. Saat Kulesi Meydanı’nda müzikseverlere ücretsiz sunulacak konser serisi, 1 Ekim saat 20:30’da Emre Aydın ile başlayacak. 23 Ekim tarihine kadar sürecek Beyoğlu Kültür Yolu konserleri kapsamında; 2 Ekim’de Yüksek Sadakat, 5 Ekim’de Levent Yüksel, 6 Ekim’de Moldova Büyükelçiliği, 7 Ekim’de Jabbar, 8 Ekim’de Sertab Erener, 9 Ekim’de Latin müziği denilince akla ilk gelen isimlerden Ayhan Sicimoğlu, 12 Ekim’de sesi ve şarkıları ile geçmişten günümüze sevilen sanatçı Erol Evgin, 14 Ekim’de Murat Boz, 15 Ekim’de Bengü, 16 Ekim’de Balkan müziğinin sevilen ismi Goran Bregoviç, 19 Ekim’de perküsyon ustası Burhan Öcal, 20 Ekim’de Murat Dalkılıç ve 21 Ekim’de Ziynet Sali Saat Kulesi Meydanı’nda sevenleriyle buluşacak. Galataport İstanbul mobil uygulamasından misafirlerin festivalde sahne alacak sanatçılardan bazıları ile tanışma fırsatını da yakalayabileceği konser serisi 22 Ekim akşamı Berkay ve 23 Ekim akşamı Merve Özbey konserleri ile sona erecek.

 

Festival süresince indirimli lezzetler ve gastronomi atölyeleri 

Galataport İstanbul, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında misafirlerine mobil uygulama üzerinden de yenilikler sunuyor. Ziyaretçiler festival süresince Galataport İstanbul mobil uygulaması üzerinden seçili restoranlarda festivale özel menüleri deneyimleme şansı elde etmenin yanı sıra tatlı ve kahve atölyelerine katılım imkanı da yakalayabilecekler.

 

“Galataport İstanbul, kamusal sanatın önemli bir adresi haline geldi”

Galataport İstanbul’un, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen hem Beyoğlu’na hem de İstanbul’a değer katan “Beyoğlu Kültür Yolu Festivali”nin başlangıç noktası olduğunu vurgulayan Galataport İstanbul Pazarlama ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Bali konuyla ilgili şunları söyledi: “Galataport İstanbul olarak hayata geçtiği günden bu yana Beyoğlu Kültür Yolu’nun başlangıç noktası olmaktan gurur duyuyoruz. Yıllar sonra yeniden şehirle bütünleşen tarihi limanımız, Karaköy’ün yüzyıllar boyunca ev sahipliği yaptığı farklı kültürleri buluşturarak, kamusal sanatın da önemli bir adresi haline geldi. Misafirlerimiz, Boğaz ve tarihi yarımada manzarasının muhteşem görüntüsüyle birleşen etkinlikler ile sanatla iç içe bir festival yaşayacaklar. Beyoğlu Kültür Yolu kapsamındaki “Duvarları Aşmak: Açık Alanda Heykel” Sergisi ve Saat Kulesi Meydanı etrafında ücretsiz olarak gerçekleşecek konser programlarının yanı sıra misafirlerimize, Galataport İstanbul mobil uygulamamız üzerinden gastronomi atölyelerine de katılma imkanı sunuyoruz.” 

 

Kültür sanat ve tasarımın kesişim noktası

Adını, merkezinde konumlanan Galataport İstanbul’un simge yapılarından Tophane Saat Kulesi’nden alan Saat Kulesi Meydanı, sanatın Türkiye’deki en iyi örnekleri arasında bulunan İstanbul Modern ve MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin tam ortasında yer alıyor. Meydan, Galataport İstanbul’un misafirlerini ağırlamaya başladığı Ekim 2021’den bu yana şehrin yıllık kültür sanat takvimindeki önemli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Galataport İstanbul’un çevresindeki kültür sanat etkinliklerine 72’lik bir katkı sağlayacağı öngörülüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı