Üsküdar Belediyesi 2022-2023 Kültür Sanat Sezonuna Muhteşem Açılış

DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇI MARK ELİYAHU MÜZİĞİ İLE İSTANBULLULARI MEST ETTİ

 

ON BİNLERCE ÜSKÜDAR VE İSTANBULLU SONBAHARA DAMGASINI VURAN KONSER İÇİN HAREM MEYDANINDA BULUŞTU

 

Üsküdar Belediyesi 2022- 2023 Kültür Sanat Sezonunu dünyanın en ünlü müzisyenlerinden Mark Eliyahu konseri ile açıldı. Üsküdar Harem Meydanında ücretsiz gerçekleşen halk konserine başta Üsküdar olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından on binlerce müzikseverin katıldı.  Kamança üstadı Mark Eliyahu, birbirinden güzel eserleriyle konsere gelen herkesi mest etti. Eylül ayına damgasını vuran Mark Eliyahu konserinin ardından yeni sezonda İstanbulluları Üsküdar’da çok özel konserler, sergiler ve söyleşilerle dolu muhteşem bir kültür sanat sezonu bekliyor.

 

 

Kültür sanatın kalbi, sanatın ve sanatçının dostu Üsküdar Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikler aracılığıyla Üsküdar’da atmaya devam ediyor. Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle İstanbullular için buluşma adresi olan Üsküdar, yeni sezonda da kültürün merkezi olmaya devam edecek. 2022- 2023 sezonu için tüm hazırlıklarını tamamlayan Üsküdar Belediyesi, sezon açılışını yine muhteşem bir konserle gerçekleştirdi.

 

Dünyaca Ünlü Müzisyen Mark Eliyahu Üsküdar’daydı

 

Küçük yaşlarda başladığı müzik çalışmalarını dünyaya açılarak sürdüren kamança üstadı Mark Eliyahu şimdiye kadar Türkiye’de gerçekleştirdiği en büyük konseri için dün gece Üsküdar Harem meydanındaydı. Üsküdar Belediyesi’nin 2022-2023 Kültür Sanat Sezonu açılışı için organize edilen konser öncesi Üsküdar ve İstanbul’un dört bir köşesinden on binlerce sanatsever Harem meydanına aktı. Evrensel müziği ile dünyada milyonlarca hayranı bulunan Mark Eliyahu’nun konserinin başlaması sabırsızlıkla beklendi. 

 

Eliyahu En Güzel Bestelerini Çaldı 

 

Mark Eliyahu müzisyen arkadaşlarıyla birlikte sahneye çıktığında adeta yer yerinden oynadı. Eliyahu iki saati geçen konserinde en ünlü bestelerini Üsküdar ve İstanbullular için çaldı. Mark Eliyahu’nun, ‘’Journey, Endlees, Open Sky, Through Me, Tribe, Uzaklara Savrulalım, Hope, Drops, Sunshine, Coming Back, Sands, Ballad For The Weeping Spring, Always Now, Do You Remember, Krav Shtiya, Tinnitus, Flood Dance, With You, Prayer, Temptation, Grateful, The Magnificent Nine, Brothers Getting Together’’ adlı besteleri Harem’den tüm İstanbul’a yayıldı. 

 

Gençlerin ve Sanatseverlerin Şehri Üsküdar

 

Konser öncesi on binleri selamlamak üzere sahneye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘’hepiniz muhteşem görünüyorsunuz’’ dedi. 

‘’Değerli Üsküdarlılar, İstanbul’un farklı yerlerinden akın akın Üsküdar’a gelen sevgili gençler, müzikseverler, sanatseverler… İstanbul’da, hatta tüm Türkiye’de beklenen, merak edilen bir gün, gece haline geldi artık. Üsküdar Belediyesi’nin 2022-2023 Kültür – Sanat sezonu açılışına, kültürün, sanatın başkentine hoş geldiniz. Buradan bakınca muhteşem görünüyorsunuz.  Bütün güzellikler bir arada bu akşam.  Harem Meydanı’nda bu akşam çok güzel bir müzik eşliğinde, birlikte eğleneceğiz.’’

 

Türkmen: ‘’Mark Eliyahu Bizim Kültürümüzü Bilen Bir Sanatçı’’

 

Kültür sezonu açılışlarına ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tüm sanatseverlerin ortak beğenisine hitap edecek dünyaca ünlü sanatçıları Üsküdar’a getirmeye gayret gösterdiklerini söyledi:

‘’Yine uluslararası bir sanatçıyla, müziğin evrensel gücüyle, bir dünya sanatçısıyla buluşacağız bu akşam.  Bize bir yıl boyunca yazdınız, söylediniz, keşke Üsküdar’da konser verse dediniz. Biz de sizi dinledik. Mark Eliyahu bu akşam bizlere muhteşem bir konser verecek. Kendisi kültürümüze aşina bir ismi. Dağıstan doğumlu, ustaca çaldığı Kamança’yı Azerbaycan’da üstad Adalet Vezirov’dan öğrenmiş. Türk çalgılarını, bizim ezgilerimizi, bizim duygularımızı dile getiren, tüm dünyayla paylaşan büyük bir sanatçıyla beraberiz.’’

 

Türkmen: ‘’Kültür ve hoşgörünün Kalbi Üsküdar’’

 

Hilmi Türkmen, konuşmasının son bölümünde Üsküdar’ın sanat, kültür ve hoşgörü şehri olduğunu vurguladı:  ‘’Üsküdar 3 semavi dinin ibadethanelerinin duvar duvara olduğu tek yer dünyada.  Ve biz zevkle paylaştığımız, duygusunda birleştiğimiz, bizi büyüten, güzelleştiren şeye kültür diyoruz. Tüm yıl işte bu bakış açısıyla, hoşgörüyle etkinliklerimiz sürecek.’’

 

Sonbahara damgasını vuran Mark Eliyahu konserinin ardından yeni sezonda da İstanbulluları Üsküdar’da çok özel konserler, sergiler ve söyleşilerle dolu muhteşem bir kültür sanat sezonu bekliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı