Bahçeşehir Koleji’nden NFT Dünyasında Bir İlk

Geçtiğimiz sezon FIBA Europe Cup’ı kazanarak Türkiye’ye erkek basketbol branşındaki yedinci Avrupa kupasını getiren Bahçeşehir Koleji, bu tarihi başarısını dijital dünyaya taşıyor. İtalyan rakibi Unahotels Reggio Emilia ile 27 Nisan günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığı ve 90-74 galip ayrıldığı final maçının on özel anlarını; Blackstudio, Babylons ve MyPoboa iş birliğiyle NFT olarak dijitalize eden ve koleksiyon haline getiren Kırmızı Ejderhalar, bu alanda Avrupa basketbolunda da bir ilke imza atıyor.

 

NFT ve metaverse dünyasının önde gelen firmalarından Blackstudio ve Babylons’un destekleriyle oluşturulan koleksiyonda kupanın Kaptan Oğuz Savaş’ın ellerinde kaldırıldığı an başta olmak üzere zafer gecesinden akılda kalan on enstantane ölümsüzleştirilip koleksiyonerlerin beğenisine sunuluyor.

 

Proje hakkında heyecanlı olduğunu ifade eden Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Kulüp Başkanı  Hüseyin Yücel, sözlerine şöyle devam ediyor: ‘’NFT ve metaverse dünyası; özellikle gençlerin oldukça ilgisini çeken, gelişime ve değişime açık bir mecra. Bahçeşehir Koleji olarak da teknolojiyi tüketen değil üreten nesiller yetiştiren, özellikle STEM ve kodlama eğitimi gibi geleceğin mesleklerine zemin hazırlayan eğitim modellerinde her zaman öncü olmaya çalışıyoruz. Bu yıl itibariyle lise seviyesinde başlattığımız Metaverse eğitiminde temel kavramlar ve kuramlar, dijital dönüşüm, NFT teknolojisi, geleceğin meslekleri ve deneysel atölye çalışmalarına yer vereceğiz.  Basketbol takımımızın da kitlesi büyük oranda gençlerden ve çocuklardan oluşmakta ve hitap ettiğimiz kitlenin ilgi ve istekleri doğrultusunda böyle bir projeye başlamanın faydalı olacağını düşündük. Bir diğer yandan da geçen sene elde ettiğimiz FIBA Europe Cup zaferimizin dijital ortamda da ölümsüzleştirmenin iyi bir fikir olduğuna inanıyoruz. Avrupa basketbolunda koleksiyon halinde satışa sunulan ilk çalışmaya imza atıyor olmak da bizim için bir mutluluk ve gurur kaynağı.’’

 

Bahçeşehir Koleji ile Blackstudio ve Babylons arasındaki iş birliği, FIBA Europe Cup Şampiyonluk Koleksiyonu ile sınırlı kalmayacak. Bu sezon FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Kırmızı Ejderhalar; kritik üçlükleri, birbirinden etkileyici smaçları ve özellikle de Avrupa arenasında elde ettiği önemli galibiyetleriyle NFT dünyasında etkinliğini sürdürmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı