Bybit 10 milyon kullanıcıya ulaştı

Bybit'in kurucu ortağı ve CEO'su Ben Zhou, yıl ortası değerlendirmesinde birçok yeni ürüne ve önemli dönüm noktasına değindi. 10 milyon kullanıcıya ulaşan Bybit’in yeni kullanıma sunduğu ürünler arasında Bybit kart ve Bybit cüzdan dikkat çekiyor. 

 

Yeni nesil kripto para borsası Bybit, geliştirdiği yeni ürünler ile hızla büyümeye devam ediyor. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, yıl ortası değerlendirmesi kapsamında yaptığı açıklamada Bybit’in 160 ülkeden 10 milyon kullanıcıya eriştiğini belirtti. 2022 yılının tüm aylarında en çok ziyaret edilen üçüncü kripto para borsası olan Bybit, kullanıcılarına 6 dilde işlem platformu desteği ve 13 dilde 7/24 müşteri desteği sunuyor. 

 

Yerel pazarlarda ortalama 5 kat büyüme gerçekleşti

‘Dünyanın kriptoya açılan kapısı olma’ vizyonuyla faaliyetlerini gerçekleştiren Bybit, yerel pazarlara da oldukça önem veriyor. Bybit’in sahip olduğu 12 yerel ekip, üç aylık dönemde yerel pazarlarda ortalama 5 kat büyüme kaydetti.

 

Ortaklıklar üst düzeye taşındı

2022 yılında F1 takımı Oracle Red Bull Racing'in ana kripto ortağı olan Bybit, bu iş birliği kapsamında birçok NFT projesi gerçekleştirdi. Bunlardan biri de Monaco Grand Prix'sinde, kazananın bir fiziksel playseat ile bir playseat NFT’si kazandığı playseat açık artırması oldu.

 

Alman futbol kulübü Borussia Dortmund (BVB) ve Japon J Ligi futbol kulübü Avispa Fukuoka ile olan sponsorluğunu hâlâ sürdüren Bybit, NAVI ve Astralis'in de yer aldığı e-spor takımları listesine ayrıca Brezilya'nın en büyük e-spor takımı olan MIBR'yi de ekledi. 

 

UNICEF’e sosyal yardım

Bu yılki World Series of Trading (WSOT) yarışmasına rekor düzeyde katılımın ardından Bybit, WSOT ödül havuzundan UNICEF'e 900.000 USD değerinde BTC bağışladı. Fonlar, Doğu Asya ve Pasifik'teki çocukların dijital eğitime ulaşması ve Vietnam'daki kız çocuklarının STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) eğitimi alması için kullanılacak.

 

İnovatif ürünlerle işlem deneyimi üst düzeye taşındı

Kullanıcılarına kolay ve güvenilir bir işlem deneyimi sunan Bybit, inovatif ürünleriyle bu deneyimi üst düzeye taşıyor. Bu ürünlerin önde gelenlerinden biri olan ve çok yakında kullanıma sunulacak olan Bybit Kart, kullanıcıların USDC gibi sabit coinlerle ürün ve hizmetler için ödeme yapmasına olanak tanıyacak. Bybit, dünyanın her yanında kripto ödemelerini mümkün kılmak için büyük bir banka kartı sağlayıcısı ile ortaklık kuracak. 

 

Bununla birlikte Bybit ekibi kullanıcılara DeFi'daki en yeni projeleri gösterecek ve yeni kullanıcıların katılımına yardımcı olacak eğitimler içerecek olan bir web3 Aggregator (Platform Toplayıcı) üzerinde çalışıyor. Web3 Aggregator, yakında çıkması beklenen bir başka ürün olan Bybit Cüzdanı ile birlikte çalışacak.

 

Bybit kart ve Bybit cüzdanın yanı sıra Bybit, 2022 yılında piyasadaki ilk USDC opsiyonlarını kullanıcılarına sundu. Sabit coin marjinli opsiyon sözleşmeleri ile kullanıcılar, USDC kullanarak kolayca BTC, ETH ve SOL opsiyonları ile alım-satım yapabiliyor.

 

İşlem hacimleri ve kullanım oranlarında artış

Bybit'in süreli Coin-M ve vadeli sözleşmelerini kapsayan amiral gemisi ürünü, 2022'de büyük başarı elde etti. Bybit'in Vadeli İşlemler platformunda günlük 200.000 aktif yatırımcı, günlük ortalama 10 milyar ’ın üzerinde bir işlem hacmine ulaştı.

 

30 farklı itibari para birimiyle kripto alımlarını destekleyerek dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için kriptoya erişimi kolaylaştıran Bybit’in bu özelliği için kullanım oranları, lansmandan bu yana 6 kat artış gösterirken, aylık gerçekleştirilen işlem sayısı 24.000’e ulaştı.

 

Gelecek vadeden Web3 ürünleri için bir iş geliştirme merkezi görevi gören Bybit Launchpad ve Launchpool projeleriyle de adından söz ettiriyor. 2022 yılında yaklaşık 850.000 Bybit müşterisi Launchpad token lansmanlarına katıldı.

 

2022 yılında spot işlem çifti listelemelerini genişleten ve şu anda 260 işlem çiftine ev sahipliği yapan Bybit, sunduğu kayda değer piyasa derinliği ve sınıfında en iyi likidite sayesinde kullanıcıların güvenle işlemlerine devam etmelerine ve maksimum kârlılıktan yararlanmalarına olanak tanıyor. Bybit'in ürün yelpazesine yeni eklenen hâlihazırda Spot piyasasında kullanılan Grid Bot’lar çok yakında vadeli işlemlerde de kullanıma sunulacak.

 

Açıklamasında kullanıcıların kripto dünyasına girmelerini kolaylaştıran ürünler geliştirdiklerine değinen Zhou şunları söyledi: “Bireylerin, Web3 dünyasının sunabileceği fırsatlardan yararlanmalarını sağlamak istiyoruz. İster finansal açıdan özgürlük ister teknolojik yenilik peşinde olun, isterseniz de yerel para biriminiz ya da pandemi nedeniyle riskten korunmak için kripto kullanıyor olun. Herkesin kripto dünyasına girmelerine yardımcı olan ve kolay benimsenebilen ürünler oluşturmaya gayret ediyoruz. Ne de olsa misyonumuz; kriptoya gönülden inananların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı